Kuryeler Şahıs Şirketi Kurabilir mi?

Şirket Kurma

Günümüzde bir hayli popüler olan ve etrafımızda sıklıkla görmeye alıştığımız meslek gruplarından biri de özellikle şu Koronavirüs (2019-nCoV) salgını boyunca aktif olarak hizmet vermeye devam eden kuryelerdir. Kuryeler çeşitli siparişleri, onları talep eden müşterilere istenilen zaman içerisinde ulaştırmakla mükellef kişilerdir. Kurye olarak belli bir şirketin çatısı altında çalışılabileceği gibi bir şahıs şirketi kurulması yoluyla da esnaf kurye hizmeti verilebilir. Şahıs şirketi kurulduğu takdirde kazanılan gelir üzerinden vergi verilip taşıma işini yaptıran firmaya rahatlıkla fatura kesilebilir. Böylelikle esnaf kurye alanında hizmet almak isteyen firmalarla anlaşılabilir ve kişi kendi adına kazanç sağlamış olur.

Kurye Hizmetleri İçin Neden Şahıs Şirketi Kurulmalıdır?

Kurye hizmetinin esnaf kurye modeliyle verilebilmesi için öncelikli olarak şahıs şirketi açmak gerekir. Kurye hizmetleri için gerekli olan şahıs şirketi vasıtasıyla kişi, öncelikle kendine kazanç sağlamış ve bu kazanç doğrultusunda vergisini ödemiş olur. Şahıs şirketi kurulduğu takdirde, istenilen firma adına kurye hizmeti verilebilir.
İnsanlar bazı taşıma işlemleri esnasında son derece titiz davranırlar ve bildikleri kişiler vasıtasıyla kendi hassas denilebilecek ürünlerinin taşınmasını isterler. Bu bakımdan küçük çapta çalışan kurye şirketleri, onlar için daha ideal bir hizmet sunabilir. Bununla birlikte, kurye hizmetlerini gerçekleştirirken rakipler tarafından sunulmayan hizmetler de verilebilir. Böylelikle spesifik gönderime ihtiyacı olan ve bunu diğer firmalar aracılığıyla yaptıramayan kişiler, özel kurye hizmetlerinden yararlanırlar.

Kuryeler Şahıs Şirketini Nasıl Açar?

Kuryeler açısından şahıs şirketi kurmak, eskisi kadar zor değil. Şahıs şirketi, çok kısa süre bir içerisinde ve online bir şekilde kurulabilmektedir. Bu durum, şahıs şirketi açmak isteyenleri de bir hayli memnun etmektedir. Şahıs şirketi açmak için çeşitli belgeler istenmektedir ve bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Bu belgeler tamamlandıktan sonra şirket, kuruluma hazır hale gelir. Kuryelerin kendi şirket çatıları altında hizmet verdikleri alternatif taşıma yöntemine, esnaf kurye modeli denilmektedir. Esnaf kurye modelinde, kurye herhangi bir firmaya bağlı olmaksızın istediği zaman diliminde çalışır ve böylece kendi işinin patronu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

en son trend