Motorlu Kurye Maaşları Ne Kadar?

Şirket Kurma

Koronavirüs (2019-nCoV) pandemisi boyunca evlerden veya bulunulan konumdan online olarak bir şeyler sipariş etmek çok alışıldık hale geldi. Pek çok kişi, oturduğu yerden böyle bir imkanı kullanmanın rahatlığını yaşamakta ve kapısına istediklerinin gelmesinden son derece memnun. Online siparişlerin her geçen gün artması, motorlu kuryelere olan gereksinimi daha da arttırmaktadır. Bu nedenle motorlu kurye, son derece aranan bir meslek dalı haline geldi. Motorlu kurye olarak çalışmayı isteyenlerin de en çok merak ettiği konuların başında motorlu kurye maaşları gelmektedir. Motorlu kurye maaşları çalışılan şirkete göre değişse de genel olarak asgari ücret ile 7500 TL arasında konumlanmaktadır.

Motorlu Kurye Maaşları Nasıl Belirlenir?

Motorlu kuryeler, son dönemde oldukça fazla rağbet görmekte olup bu rağbetin sebebi olarak artan müşteri sayısı ve talepleri görülebilir. Hal böyle olunca şirketler, daha fazla personeli motorlu kurye olarak istihdam etmeye çalışmakta ve bunun için çeşitli mecralarda ilan vermektedir. İlanlara başvuracak olan kişilerin de en çok merak ettiği hususlardan biri, eğer kabul edilirlerse ne kadar maaş alacakları konusudur. Böylece iş ilanı için başvuracak kişiler, motorlu kurye ilanlarını dikkatli bir şekilde okumakta; verilecek olan maaş ve ekstra hakları gözeterek bir karar verme sürecine girmektedir. Motorlu kurye maaşları, her şirketin kendi stratejisi ve içinde bulunulan sektörün eğilimleri doğrultusunda çalışılan saate göre belirlenmektedir.

Motorlu Kurye Aylık Ne Kadar Maaş Alıyor?

Motorlu kurye maaşları genel olarak 2820 TL civarında net maaş olarak belirlenmekte; aylık net maaşın yanında 300 TL yemek ücreti de verilmektedir. Çalıştırılan saate göre değişen ücretler, bu saatlerin artması doğrultusunda 4000 TL’den 7500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bazı yeni ilanlarda motorlu kuryelerin kendi taşıtlarıyla çalışmaları da mümkün hale gelmiştir. Böyle olduğu takdirde, tüm masraflar kuryeye ait olup giderlerin hepsi düşüldükten sonra kuryeye kalan meblağ, tam zamanlı çalışılırsa 4000 TL ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Eğer kurye, yarı zamanlı veya daha az çalışmayı düşünürse meblağ, 2500 TL’ye kadar düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

en son trend